bş logo (1) (1)

Lamina Kaplama Nedir?

Lamina Kaplama Nedir?

Lamina porselen ya da yaprak porselen, dişlerdeki deforme olma ve kırılma gibi durumlarda özel olarak hazırlanan ve estetik kaygıları ortadan kaldıran tedavi uygulamasıdır. Lamina porselen kaplama, dişte herhangi bir aşındırma uygulanmadan dişin ön yüzeyine yapıştırılan porselen diş tasarımıdır. Lamina ya da yaprak porselen kaplamalar, mükemmel hassasiyet ve dişe uyum sağlayan yarı geçirgen yapıdadırlar. Bu kaplama yöntemi, doğala en yakın tedavi uygulamasıdır.

Lamina porselen kaplamalar, kalıtsal yapı bozukluklarında, sararmış ve eski dolguları olan dişlerde, dişlerin kısalığında, kırık ya da aşınmış dişlerin tedavisinde, çürük ön dişlerin tedavisinde, eğri ve çapraşık dişlerde, yapısal formu kötü olan dişlerde ve ayrık dişleri birleştirmede uygulanabilir.

Nasıl Uygulanır?

Tedavi, ağız içi ölçülerinin alınmasıyla başlar. Ölçülere göre modelleme ve üç boyutlu tasarım yapılır. Oluşturulan model üzerinde hekim, hasta ile birlikte karar verdikten sonra dişler uygulamaya hazır hale getirilir. Bu işlemin süresi uygulama yapılacak diş sayısına göre değişmektedir. Geçici kaplamalar yapıştırılarak uyum sorunu olup olmadığı gözlemlenir. Bir problem yaşanmaması halinde son düzeltiler yapılarak asıl porselenler hazırlanır. Lamina porselen kaplamalar, özel bir uygulama ile dişlerine üzerlerine yapıştırılır. Bu tür kaplamalar, çok hızlı uyum gösterdiği için hasta gün içerisinde normal hayatına dönebilmektedir.

Lamina Kaplamaların Avantajları

Bu kaplama yöntemi, doğal dişlere en yakın uygulama türüdür. Lamina porselenler, renk ve dokuları kolay değişmediği, bozulmadığı için çok uzun süreli kullanıma uygundur. Lamina porselen kaplamada, dişe hiçbir zarar verilmemektedir. Renk seçeneklerinden dolayı bir ya da birden fazla dişe birlikte uygulanabilmekte ve gerçek dişten ayırt edilmemektedir. Porselen kaplamalarla estetik görünüm artmakta ve bireyin kendine güveni de böylelikle yenilenmektedir.

Lamina Kaplama Tedavi Sonrası

Tedavi sürecinin ardından hastalar, çok kısa sürede günlük hayatlarına geri dönebilmektedir. Günlük ağız ve diş bakımının düzenli yapılması ile lamina kaplamalar, çok uzun süre herhangi bir değişim göstermeksizin kullanılabilmektedir.

Lamina Kaplamaların Temizliği

Kaplamaların beyazlığını muhafaza edebilmesi için ağız ve diş bakımına özen gösterilmelidir. Tedavi ile ulaşılan görünümün uzun süreli devam edebilmesi doğrudan doğruya ağız ve diş temizliğine gösterilen özenle doğru orantılıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Article

İmplant Nedir?
Uncategorized

İmplant Nedir?

Eksik diş veya dişlerin yerine çene içerisine yerleştirilen vida şeklindeki diş kökü implant olarak adlandırılmaktadır. Çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algılamaktadır. Bu yüzden

Lamina Kaplama Nedir?
Uncategorized

Lamina Kaplama Nedir?

Lamina porselen ya da yaprak porselen, dişlerdeki deforme olma ve kırılma gibi durumlarda özel olarak hazırlanan ve estetik kaygıları ortadan kaldıran tedavi uygulamasıdır. Lamina porselen

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?
Uncategorized

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Kişinin ideal gülüş şeklinin belirlenmesi amacıyla dijital gülüş tasarımı yapılmaktadır. Psikolojik bir sorun dahi olabilen gülümseyememe hali, dijital gülüş tasarımı sayesinde ortadan kaldırılabilmekte ve böylelikle

Estetik Diş Hekimliği Nedir?
Uncategorized

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Diş hastalıklarının yanında günümüzde diş hekimlerine estetik gerekçelerle de başvurulmaktadır. Güzel, beyaz ve düzgün dişler için pek çok yöntem uygulanabilmektedir. Anılan yöntemlerin hastaya en uygun

Kolay Randevu Ekranı

Doğru tedavi, doğru teşhis ile başlar!

Yaptığımız işe ve hastalarımıza duyduğumuz saygıyla diş ve ağız sağlığı konusunda yaşanan son gelişmeleri yakından takip etmekte, uzman kadromuz ile yenilikçiyi odak noktamıza almaktayız.
Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Danışmanlık WhatsApp Hattı
Merhaba🙌😊 Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara